Versenyfelhívás online információkeresési versenyre 4-6. évfolyamos tanulóknak

Online információkereső verseny

Online információkeresési versenyt” hirdetünk
az általános iskolások 4-5-6. osztályos tanulói részére!

A verseny célja, hogy a könyvtári informatikát szerető diákok számára lehetőséget biztosítsunk tehetségük kibontakoztatására.

A verseny munkaformája és résztvevői:

Három fordulóban, fordulónként 1-1 egyénileg kitölthető, online kérdőívet helyezünk el új könyvtári honlapunkon.

Az iskolákból 10-30 tanuló részvételét várjuk a 4-5-6. évfolyamokról.

Előzetes jelentkezésre nincs szükség, hiszen a nevező tanulók adatait (név, iskola, osztály) az online kérdőívek tartalmazzák majd.

A verseny tartalma, értékelése:

Témája: a tananyagokhoz (magyar irodalom, történelem) kapcsolódó, interneten megtalálható információkhoz kapcsolódik, ösztönöz az iskolai könyvtárban való búvárkodásra és könyvtárak katalógusában való keresésre irányul (Országos Széchényi Könyvtár, megyei és városi könyvtárak).

A verseny internetes kérdőíveken zajlik.  A válaszok egy közös adatbázisba kerülnek, melyet fordulónként értékelünk, a végén összegzünk.

A verseny ütemezése:

1. forduló: 2013. november 4-10

2. forduló: 2013. november 11-17

3. forduló: 2013. november 18-24 közt 1-1 héten át.

Az egyes fordulók feladatlapjait hétfőnként reggel 8 óráig tesszük közzé, a válaszadási lehetőséget vasárnap este 20 órakor zárjuk le.

A verseny díjazása:

Évfolyamonként oklevél és tárgyjutalom, melyet 2013. december 15-ig juttatunk el az iskolákba. Javasoljuk, hogy a végeredmény ismeretében iskolánként a legeredményesebb tanulók dicséretben is részesüljenek.

További információ iskolánk könyvtárában kérhető!

2013. október 10. csütörtök This post was written by Categories: Főoldal Tagged with: