Könyvtári illemtan

A könyvtár már nem az a hely, ahol a légy zümmögését is hallani és s ahol kizárólag poros könyvekből lehet készülni a megmérettetésekre. A könyvtárak abban lelik örömüket, ha

minél nagyobb az élet a könyvtárban és az olvasók szívesen használják a könyvtár szolgáltatásait.

A könyvtár ma már közösségi hely, partnerként működő könyvtárosokkal, változatos szolgáltatásokkal, szabadabb légkörrel. De, hogy ez a szabadság és kényelem megmaradjon, fontos, hogy a könyvtár látogatói is betartsanak néhány szabályt, hogy se egymást ne zavarják, se a könyvtár működését ne akadályozzák.

AMIT SZABAD

• A könyvtárostól segítséget, tanácsot kérni gyakorlatilag bármiben (persze házi feladatot nem írunk és pizzát sem rendelünk…)
• Kabátot és nagyobb méretű csomagot az osztályodban elhelyezni, váltócipőben bejönni a könyvtárba
• Közösen tanulni, feladatot megoldani, versenyre felkészülni, olvasni kedved szerint a szabad termekben
Beszélgetni úgy, hogy másokat ne zavarjunk vele

AMIT NEM SZABAD

• A könyvtárból könyvet, folyóiratot kölcsönzés nélkül kivinni (kivéve a selejtezett dokumentumok)
• A könyvtár könyveit, folyóiratait, bármilyen egyéb szolgáltatását beiratkozás nélkül használni
A könyvtárban enni és inni
Másokat zavaró módon viselkedni
• A könyvtári dokumentumokat és eszközöket megrongálni
Bármit hangosan hallgatni
• Semmit, ami az általánosan elfogadott viselkedési normáknak ellentmond, vagyis: asztalra, székre feltett lábbal ülni, lefeküdni, kiabálni, másokat zaklatni, zavarni…
Szemetelni, rendetlenséget hagyni magad után.

Köszönjük szépen, hogy betartod!

Hangos könyv 1. foglalkozás

2022. április 20. szerda This post was written by Categories: Főoldal Tagged with: