Népmese napja – szept. 30.

A népmese napját első ízben 2005. szeptember 30-án rendezték meg, a Kisbaconban e napon született Benedek Elek tiszteletére.  A nap célja, hogy a meseszerető gyerekek és felnőttek ezen a napon megkülönböztetett tisztelettel forduljanak mind a magyar, mind más népek meséi felé.

Iskolánkban az alsó tagozatos diákok mesemondó versenyen vehetnek részt – ezt idén Lómenné Ildi néni koordinálja -, a felsősök irodalom és osztályfőnöki órák keretében emlékeznek meg erről a napról.
A könyvtárban a mesegyűjteményből válogathattok magatoknak olvasnivalót. Várunk benneteket szeretettel!

benedeke

Benedek Elek (Kisbacon, 1859. szeptember 30. – Kisbacon, 1929. augusztus 17.) magyar újságíró, író, országgyűlési képviselő, „a nagy mesemondó”.

Keressétek Benedek Elek műveit könyvtárunkban, könyvtári katalógusunkban!

magyar_nepmese

2018. szeptember 30. vasárnap This post was written by Categories: Főoldal Tagged with: